Yemekler

Çakırkeyff'te birbirinden leziz yemekler çok özel tarifler sizi bekliyor.

Kaburga Sarma

Kaburga sarma Güneydoğu’nun narin kenti Mardin yöresine aittir. Bu enfes lezzet Mardin’in yemek kültüründe, et ve bulgur ağırlıklıdır. Mardin dışında Elazığ ve Siirt gibi illerimizde de oldukça meşhur olan Kaburga Sarma, bir lezzet abidesi olarak damaklarınızı şenlendirmektedir.

Seydo Tava

Dana bonfileden yapılan Seydo Tava bir gün önceden marine edilir. Pul biber, köy biberi, sarımsak ve mantar ile bir süre tavada sotelendikten sonra güvece alınır, üzerine kaşar koyulup lavaş ile kapatılır ve 15-20 dakika arasında pişer. 20-25 dakika aralığında da servise hazır hale getirilir.

Levrek Balık

Levrek en lezzetli balıklardan biridir. Ilık ve soğuk denizlerde yaşar. Genellikle sonbahar aylarında yoğun olurlar. Etindeki yağ oranı onu daha leziz hale getirmektedir. Çok farklı şekillerde tüketilebilen bu lezzet hem sağlıklı hem de enfes!

KEYFF TAVA

Bir gün önceden marine edilip jülyen doğranmış dana bonfile 15-20 dakika arasında sarımsakla pişirilir, kararmaya başlayınca adeta lezzet patlaması yaratan baharatlar eklenir ve 20-25 dakika içinde sunuma hazırlanır. Afiyet olsun!

KEYFF KEBAP

Keyff Kebap, üzeri kuzu bonfileyle kaplı Adana kıyma, iri doğranmış sivri biber, sarımsak ve baharatlarla 15-20 dakikada pişirilip, pul biber, nar ekşili ve baharatlı soğan ile 20-25 dakikada servis edilen şahane bir kebap türüdür.

Tavuk Kanat

Her şeyin yanına yakışan, vazgeçilmez bir tadı olan enfes kanat öğle ve akşam yemeklerinin vazgeçilmezi olmaya aday! Tadı damağınızda kalacak olan kanat hazırlanırken tavuk kanadı daha da lezzetlenmesi için 1 gün özel sosla marine edilip, 5-10 dakika arasında pişirilip, 15-20 dakika arasında servise hazır hale getirilir.

YAĞLI KARA

Kuzunun arka budundan 300 gram kadar çıkan tek bir parça et sossuz bir gün dinlendirilir. Sunum yapılırken yağ, tuz ve pul biber ile marine edilerek 5-10 dakikada pişirilir. 15-20 dakika içerisinde de kendinden yağlı olduğu için yumuşacık ve çok farklı bir lezzete sahip olan yağlı kara servis edilir.

KAZ BAŞI

Et, yağ, sinir, damar ve zarlarından ayrılır. Dinlenmiş et zırh tabir edilen ve iki elle kullanılan keskin bıçakla kıyılır. Kıyılmış et ile kıyılmış kuyruk, kırmızı biber ve tuz ilave edilerek yoğrulur. Karışım Adana kebabının ana unsurunu oluşturur. Karışım, 3 cm eninde şişlere sıvanır gibi saplanır.